Společnost Fenix Group a AERS podporovala v rámci projektu Český energetický a ekologický projekt 2018 studenty technických vysokých škol i sbírala ocenění za špičkovací akumulační stanici v Jeseníku.

V úterý 19. 11. 2019 byly v aule ČVUT, pražské Betlémské kapli, slavnostně předány tituly a další ocenění v již 17. ročníku celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2018. Cenu Titul ČEEP 2018 v kategorii Inovace a cenu Technologické agentury ČR obdržela za projekt špičkovací akumulační stanice ve výrobním závodě společnost Fenix s.r.o. v Jeseníku a společnost AERS, s.r.o., která stanici SAS navrhla a dodala.

Projekt velkokapacitního bateriového úložiště pro vyhlazování odběrových špiček a zálohování provozu výrobního závodu FENIX Jeseník, realizovaný společností AERS, s.r.o. přihlásila do 17. ročníku projektu ČEEP 2018 (Český energetický a ekologický projekt) společnost Fenix Group a.s. Špičkovací akumulační stanice (dále jen SAS) představuje v Jeseníku soubor technologií, které vytvářejí zdroj energie pro široké spektrum aplikací. V Jeseníku má SAS za cíl snížit rezervovaný výkon, vykrývat energetické odběrové špičky, pokrývat ¼ hodinová maxima, eliminovat pokuty za překročení maxim a fungovat i jako provozní záloha energie pro doběh technologií (POWER UPS). Gratulujeme!